Gloryfy

Nerozbitné a unikátní brýle se špičkovými optickými vlastnostmi

Dnes již kultovní značka revolučních brýlí GLORYFY s celosvětově patentovaným řešením, které snesou i velmi hrubé zacházení. Můžete na ně šlápnout, můžete si na ně sednout, můžete je ohýbat a můžete je dokonce přejet autem a nic se jim nestane! Brýle nabízí 100% optickou kvalitu, vyrábí se v široké škále modelů dle druhu použití. Díky nerozbitné koncepci představují dokonalou ochranu pro vaše oči při sportu i v běžném životě a ve spojení s úžasným designem Vás odliší od davu „made in China“. Brýle jsou navrhovány a vyráběny přímo v Rakouském údolí Zillertal. Vítejte ve světě Gloryfy!

The Story

Všichni znají brýle, které si zničili bez rozdílu toho, jak byly drahé. Buď nám upadly na zem, šlápli jsme si na ně nebo byly dokonce důvodem zranění při nárazu, po kterém praskly. Christoph Egger, tyrolský podnikatel a vynálezce byl s jednou takovou nehodou, která vedla ke zranění, bohužel konfrontován a proto se rozhodl realizovat myšlenku bezpečných a nerozbitných brýlí. Po mnohaletém vývoji, v roce 2008, konečně přichází na trh první model nerozbitných brýlí GLORYFY Unbreakable. Po dalších dvou letech testování začíná seriová výroba. Nerozbitné sluneční brýle Gloryfy Unbreakable se v současnosti dodávají v mnoha sportovních i společenských kolekcích, včetně možnosti objednání variant s dioptrickými čočkami. V loňském roce byly uvedeny také modely pro lyžování a motosport. Za svoji jedinečnost, funkčnost a design získaly brýle Gloryfy Unbreakable již celou řadu ocenění, např. Mezinárodní cenu za design, Zlatou příčku na ISPO Awards a také Red Dot Award s přívlastkem Best of the Best V roce 2015 společnost Sportica s.r.o. s velkou hrdostí uvádí tyto brýle i na český a slovenský trh.

Vlastnosti, materiály a technologie

Výsledkem několikaletého vývoje je celosvětově patentovaný materiál, který nese označení G-Flex pro brýlové obruby a I-Flex pro čočky. Kombinace specifického výrobního procesu a použitých materiálů je výrobním tajemstvím. Hlavní charakteristikou těchto materiálů je vysoká elasticita a tvarová stálost s paměťovým efektem, se současným zachováním vysoké tuhosti a neuvěřitelné lehkosti. Bez ohledu na to, jak brýle deformujete, se materiál vždy nepoškozen vrátí do původního tvaru a to i při extrémních plusových nebo minusových teplotách. Brýlové čočky mají výbornou optickou kvalitu, vysoký kontrast a jsou dostupné také v polarizačním a fotochromatickém (samozatmavovacím) provedení. Čočky je možné vyrobit také jako dioptrické, včetně cylindrických. Základním požadavkem při výrobě byla kromě již zmiňovaných vlastností také ochrana očí při destrukci čočky, aby nemohlo dojít ke zranění oka při vysokém dynamickém tlaku na brýle. Důkazem toho je úspěšný balistický test pro ozbrojené složky. Gloryfy brýle při něm opakovaně odolaly ocelovým kuličkám o průměru 3,6 mm vystřeleným rychlostí 860 km/hod. Brýle a jejich čočky také poskytují ochranu proti poškrábání a zamlžení a 100% ochranu před UVA/UVB zářením. Speciální zakřivení přední části u sportovních modelů poskytuje perfektní ochranu nejen před slunečním zářením, ale i mechanickým zatížením, jako jsou voda, vítr, prach atd. Čočky se vyrábí v několika stupních zatmavení a12 barevných odstínech a jdou snadno v brýlích měnit. Všechny modely brýlí jsou vyráběny výhradně v Rakousku a vynikají stoprocentní kvalitou.

Varianty brýlí

Již žádné kompromisy! Ať jste běžec, lyžař, jachtař, horolezec, řidič, cyklista nebo provozujete jakékoli jiné aktivity nebo používáte brýle na běžné denní nošení, nemusíte již dělat žádné kompromisy! O vaše oči bude postaráno do nejmenšího detailu!

V současné době je v nabídce více než 150 modelů různých tvarů a barev v řadách Sport, LifeStyle, Ski či Performance, takže svoje GLORYFY Unbreakable může najít opravdu každý.

Celou kolekci a další informace najdete přímo na eshopu www.sportica.eu

Tváře Gloryfy

Brýle Gloryfy nosí celá řada osobností ze světa sportu i kultury. Za všechny jmenujme lyžařku Manuelu Molgg, horolezce Davida Lamu, pilotku F1 Susie Wolff, moto GP jezdce Stefana Brandla nebo zpěváky Robbieho Willamse či Jamese Blunta.

Gloryfy TV