Nesmíš podceňovat žádný kopeček

Radek Jaroš, horolezec, který během své horolezecké kariéry dokázal jako první čech dosáhnout všech 14 nejvyšších vrcholů světa bez použití kyslíkového přístroje. V současné době má nový projekt s názvem Koruna světa, kde má za cíl stanout na nejvyšších vrcholech všech sedmi kontinentů světa, nyní má za sebou dva, Denali a … Elbrus. A samozřejmě Mt. Everest. Právě o Elbrusu jsme si povídali, ale také o tom, co Radka čeká a jak se bude připravovat na další sezonu.

(Pokračování textu…)

Sportica po roce na Sport Life Brno

Společnost Sportica se po své loňské premiéře opět zúčastnila největšího sportovního veletrhu Sport Life, který se konal první listopadový víkend na brněnském výstavišti. Návštěvníci mohli nakoupit zboží značek gloryfy, N.rit a Gumbies. Nerozbitné brýle gloryfy si každý mohl vyzkoušet nejen na obličeji a vybrat si ten správný model sportovních, life-stylových či lyžařských brýlí, ale také na zemi. Zákazníci se sami přesvědčili, že gloryfy jsou nejen lehounké a slušící, ale skutečně „unbreakable“. Tedy nerozbitné.

(Pokračování textu…)

SPORT Life 4.-6. 11. 2016

Společnost Sportica s.r.o. je výhradním distributorem technicky a designově výjimečných značek zboží pro sport, outdoor a volný čas od roku 2015. V současné době působí na trhu v České republice, Polsku a na Slovensku, kde oslovuje více než 50 milionů zákazníků. Jedná se o velmi kvalitní výrobky, které díky svému výjimečnému designu a technickým vlastnostem vzbuzují u zákazníků velký ohlas. Jedná se o zboží, které uspokojí potřeby zákazníků po celý rok.

(Pokračování textu…)

Radek Brunner je unbreakable! Uběhl 246 km v historicky nejlepším českém čase

Z Atén do Sparty za 24:07:29, a jako 3. políbit nohu sochy krále Leonida. Úspěch, který si bude s úctou pamatovat nejen bronzový Radek Brunner. Ale všichni, co běhají ultra nebo sprinty, všichni, co Radka znají pracovně nebo osobně a také Ti, co vědí, že nic není zadarmo.

Před měsícem jsem dělala s Radkem rozhovor, kdy mluvil o bolestech kolenou, ale zároveň o 880 naběhaných km za srpen. Rozebírali jsme check pointy na Spartartathlonu, což jsou občerstvovačky, které jsou nejdéle po 5km a na trase v délce 246 km jich je celkem 74 a 75. je cíl.  Radek měl hodinky, ale s vypnutou GPSkou, neboť neměl svůj support team a neměl by hodinky ani jak dobít. Co ale měl na ruce, byl náramek s mezičasy loňského vítěze Floriana Reuse a těch se držel téměř do cíle.

Doběhnout z Athén do Sparty je sám o sobě obrovský úspěch, ale mít na trati v délce 246km maraton za 3:20, do 120.km se držet v čele, a pak si udržet 3. místo až do cíle, to je nepopsatelné. Průměrné tempo na celá závod měl Radek 5:50. Je to celkový čas i s přestávkami na pití a na jídlo… Někdo by řekl unbeliavable, my říkáme unbreakable :-)

(Pokračování textu…)

TEST: Buďte cool s rukávy N-rit Coolet 2

S přibývajícím hicem a ubývající ozonovou vrstvou nabývají na významu nejrůznější ochranné prostředky. Zvláště běžci, kteří na přímém slunci tráví více času než většina populace, by měli dbát na řádnou ochranu proti škodlivému ultrafialovému záření, ale i přehřívání už beztak zatěžovaného těla. Naše redakce měla možnost otestovat další zajímavou sportovní pomůcku, která nám výrazným způsobem pomůže přežít i ta nejšílenější letní vedra.

(Pokračování textu…)

TEST: N-rit Super Light Towel ‒ malý, ale šikovný

Také už se vám stalo, že běžíte, pot z vás jen leje a potítka, případně rukávy trička jsou už beznadějně mokré, nasáklé vší tou dřinou, a vy nerudovsky řešíte kam s ním? Na krátký výběh si s sebou ručník brát určitě nebudete, ať je sebekouzelnější, ale na dlouhý trénink už by se hodit mohl. Třeba na urputné nabíhání koleček na ovále by mohl být přímo epesní. Podívejte se, jak dopadl test jednoho takového sportovního ručníku.

(Pokračování textu…)

Zchlaďte hlavy s funkčními šátky N-Rit Cool-X Scarf a Cool Towel

Léto ještě ani pořádně nezačalo, ale tropická vedra už se začínají pomalu sunout i do našich zeměpisných šířek. Výjezdy záchranářů jsou častější a některá města už začala kropit chodníky pro zmírnění klimatických změn. Zkrátka bude vedro a ne každý se s ním dokáže dobře vyrovnat. Aby naše hlavy zůstávaly za všech okolností chladné a rozvážné, o to se mají postarat chladicí šátky se zajímavými moderními technologiemi.

Firma N-Rit (zkratka z Natural Spirit, Přírodní duch) vyrábí šátky v Jižní Koreji a sova v jejím znaku má symbolizovat harmonii člověka s přírodou. A aby byla harmonie dokonalá, chce to dnes nějaký pořádně chladivý šátek na hlavu, co říkáte?

(Pokračování textu…)

S Gumbies cesta začíná…

Netradiční design, detailní zpracování, přírodní materiály, vytvarování přesně na tvar a klenbu chodidla. Gumbies, to je obuv, která má styl!

 

  • Hledáte maximální komfort pro své nohy? Nespokojíte se s průměrem? Jste vyznavači aktivního života, stylu a pohodlí? V tom případě si pořiďte Gumbies.
  • pro milovníky aktivního života, stylu a pohodlí, kteří hledají maximální komfort pro své nohy a nespokojí se s kompromisem
  • Vyrobeny z přírodních materiálů šetrných k životnímu prostředí
  • Oblast mezi prsty – při vývoji byl velký důraz právě na oblast, které se mnozí bojí. Celodenní nošení v Gumbies je pohodlné i pro vaše prsty.
  • velký důraz byl při vývoji kladen na řešení kritické oblasti mezi prsty, tak, aby i celodenní nošení bylo příjemné
  • Pevná vlákna na vnější straně bot – zajišťují dostatečnou odolnost při všech vašich aktivitách
  • Vnitřní výstelka je vyrobena z měkkého, přírodního a na dotek příjemného materiálu
  • Duální EVA mid sole podrážka zajišťuje maximální komfort při nošení

(Pokračování textu…)

Přibalte produkty Sportica do kufru

Nevíte, co si sbalit na dovolenou? Máte omezenou hmotnost zavazadla nebo málo místa ve vašem voze? Cestujete vlakem a chcete mít co nejlehčí batoh? Tašky na kolo jsou malé a musíte šetřit místem? Potřebujete se zchladit, mít pohodlnou obuv a chránit svůj zrak před slunečními paprsky? Máme pro vás několik cenných nápadů, které oceníte jak při balení na dovolenou, tak při jejím užití.

Osušky a ručníky N.rit – skladné, lehké, funkční, antibakteriální, rychleschnoucí a chladící

Ultra lehká osuška SUPER LIGHT TOWEL – vysoká absorpce vody, rychlé uschnutí, malé balení, nízká hmotnost. Vlastnosti, které jsou předností, jak do sprchy, tak na pláž či sport. Vyberte si od velikosti M do XXL. Od 345 Kč.

(Pokračování textu…)